Co wpływa na cenę wizualizacji salonu i kuchni?

Chyba każdy z nas ma w głowie swój wymarzony pokój, kuchnię lub mieszkanie. Warto jednak zadbać o wcześniejsze przygotowanie wizualizacji. Ile jednak może kosztować taka usługa, co wpływa na cenę wizualizacji wnętrz? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Wizualizacja mieszkania

Wielkość powierzchni

Mimo że wykonywanie wizualizacji komputerowych sprowadza się do przygotowywania modeli w przestrzeni wirtualnej, to należy pamiętać że powierzchnia prezentowanego pomieszczenia jest bardzo istotna w końcowej wycenie. Ilość metrów kwadratowych do przedstawienia, wpływa na ilość wykorzystanych ujęć, oraz zwiększa to ilość przedmiotów do przygotowania. Potrafi to mocno wpłynąć na czas produkcji i znacznie go wydłużyć. Zyskujemy jednak dobrze zagospodarowaną przestrzeń, w której możemy sprawdzić różne układy mebli i dodatków przy danym oświetleniu.

Wybrany styl wnętrz

Na cenę zamówienia ma wpływ również styl w jakim pragniemy zaprojektować swoje mieszkanie. Projekt 3D mieszkania w którym wykorzystamy styl minimalistyczny, charakteryzujący się prostymi frontami i równymi powierzchniami skróci czas realizacji modeli, co zmniejsz cenę zamówienia. Przeciwieństwem jest styl klasyczny czy rustykalny. Każde frezowanie, ornamenty i rzeźbienia dodatkowo obciążają czas wykonania, zwiększając też cenę.

Ilość ujęć i ich rozdzielczość

Cena uzależniona jest od liczby ujęć – przykładowo dla wizualizacji małej łazienki wystarczą dwa ujęcia, dla projektu dużego salonu z kuchnią sugerowana ilość do min. 5-6 ujęć. Dodatkowo rozdzielczość wizualizacji wpływa na jej koszt. Jeżeli ujęcia mają posłużyć jako baza i wzór dla firmy remontowej w pełni wystarcza około 2000 x 1500 pikseli. Natomiast jeżeli ujęcia będą drukowane w katalogu w formacie A4 wtedy zalecana rozdzielczość to 3500 x 2400 pikseli w 300 DPI . Większa rozdzielczość wiąże się z dłuższym czasem przeliczania ujęć oraz koniecznością naniesienia większego detalu co proporcjonalnie zwiększa cenę wizualizacji. Warto pamiętać że jeżeli chcemy zobaczyć wizualizację naszego mieszkania, możemy zdecydować się na 1920×1080 pikseli, dzięki zmniejszymy cenę, uzyskując nadal wysoką jakość.

Projekt klienta

W przypadku wstępnego pomysłu, bądź całego projektu wnętrza od architekta cena jest proporcjonalnie niższa niżeli w przypadku wykonywania wizualizacji wraz z projektem od zera.

Podsumowanie

Jak widać ostateczna cena wizualizacji jest bardzo zmienna i zależy od oczekiwań każdego klienta. Czy jednak warto wydawać te środki? Często koszt wizualizacji stanowi zaledwie ułamek wartości całego remontu, a zyskujemy tym samym pewność że nasz projekt sprawdzi się w 100% w naszym mieszkaniu i obejdziemy się bez żadnych dodatkowych zmian i poprawek. Nie wiesz czy wizualizacje wnętrz sa dla Ciebie? Napisz lub zadzwoń i zapytaj naszych specjalistów.

Comments are closed