Narzędzia w wizualizacji 3D

W dzisiejszych czasach mamy bardzo duży wybór narzędzi pozwalających na tworzenie wizualizacji 3d.  To z którego skorzystamy, jest wyłącznie kwestią wyboru dla samego grafika i wymagań klienta. Wiele zależy w tym wypadku od tego co chcemy osiągnąć w naszym projekcie.

Technologie

Zacznijmy może od samej technologii oraz tego jak można ją podzielić: 
wizualizacja statyczna,
animacja 3d,
– wizualizacja w formie interaktywnej, bądz VR ( virtual reality )
Jest to jeden z podstawowych podziałów które musiemy brać pod uwagę przy tworzeniu grafiki komputerowej.

Omówienie

Wizualizacja statyczna pozwala otrzymać najlepszy efekt wizualny i fotorealistyczny. Wykorzystuje się ją głównie do celów reklamowy i marketingowych.  Przykładowe zastosowanie to:

Animacja 3d jest rozszerzeniem wizualizacji statycznej ale w formie ruchu. Taka forma pozwala przedstawić wnętrze w ruchu co przykuwa uwagę i wyróżnia się na tle konkurencji. Przykładowe zastosowanie to: animacja 3d przelotu kamery przez wnętrze bądź osiedle. Pozwala to zaprezentować inwestycję z każdej strony. Zobacz przykład jednej z naszych animacji 3D https://www.youtube.com/watch?v=p0oByXEHCM4


Wizualizacja interaktywna i VR. Jest to najnowsze technologicznie rozwiązanie. Jak sama nazwa wskazuje pozwala użytkownikowi na poruszanie się po wizualizacji, interakcję taką jak zmiana koloru mebli, ścian. Oczywiście wszystko w czasie rzeczywistym.

Comments are closed